Фото Миргород :: mirgorod.com.ua

Чрезвычайный и Полномочный Посол Грузии в Украине Григол Катамадзе на торжествах по случаю 40-летия со дня открытия Миргородского литературно-мемориального музея Давида Гурамишвили 16 мая в нашем городе состоялось знаковое событие – Миргородский литературно-мемориальный музей (единственный грузинский музей за пределами Грузии) Давида Гурамишвили отметил свой юбилей – 40-летие со дня открытия музея. На торжествах присутствовала немалая миргородская и грузинская община. Всех присутствующих с этим событием поздравила директор литературно-мемориального музея Давида Гурамишвили Татьяна Диденко. Об истории создания и открытия заведения рассказала научный сотрудник музея Наталья Годун. Она рассказала о тех людях, благодаря которым был создан этот культурный центр. В частности, непосредственно над его организацией работал языковед, этнограф, краевед Иван Гурин, который впоследствии стал первым директором музея. Также сотрудники музея продемонстрировали присутствующим уникальные кадры 1969 года, отразившие события открытия музея.

Саме того далекого року тут побували такі видатні особистості, як голова Спілки письменників України Олесь Гончар, перший секретар Спілки письменників Грузії Григол Абашідзе, письменники та поети - Юрій Збанацький, Микола Бажан, Дмитро Павличко, Карло Каладзе, Нодар Гуремідзе, Йосиф Нонешвілі та інші. Також Наталія Годун подякувала усім колишнім працівникам музею, які протягом років зберігали та примножували пам’ять про Давида Гурамішвілі.

Дорогими гостями в музеї завжди були і будуть земляки поета. Щоб ушанувати пам’ять класика грузинської літератури, до Миргорода часто приїжджають його співвітчизники. Не оминули вони своєю увагою і ювілейної дати – 40-річчя від дня відкриття музею Давида Гурамішвілі. Свою глибоку вдячність за розумне, дбайливе ставлення до спільної історії виголосив Надзвичайний Повноважний Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе. Від імені всіх грузинів він висловив велику шану працівникам музею та миргородцям за те, що вони живуть з іменем Давида Гурамішвілі та дбайливо ставляться до спільної історії двох народів.

На свято були запрошені і члени Полтавського регіонального грузинського об’єднання «Георгія», зокрема, її голова Рамаз Заркуа. Він висловив слова щирої вдячності Миргородському міському голові Олександру Паутову за те, що на миргородській землі завжди приймають грузинів як своїх. Почесний гість пообіцяв завжди підтримувати музей і надавати йому посильну допомогу.

Президент асоціації Грузинів в Україні «Іберіелі» Бесік Шамугія за шанування пам’яті видатного грузинського поета та сприяння зміцненню дружби між двома народами нагородив працівників музею Давида Гурамішвілі почесним дипломом. І додав: «Для нас, грузинів, завжди дуже радісно і приємно приїжджати до Миргорода. Це місто ми справді вважаємо своєю другою батьківщиною».

Із вітальним словом до присутніх звернувся Миргородський міський голова Олександр Паутов: «Сьогодні ми ще раз із вами змогли переконатися в тому, що в Миргороді свято шанують пам’ять про Давида Гурамішвілі. Миргород – місто курортне, тут лікують не тільки тіло, але і душу. Музей Давида Гурамішвілі – одне із місць, де можуть лікувати душу». Міський голова вручив подяку Миргородської міської ради колективу літературно-меморіального музею Давида Гурамішвілі за ініціативну, творчу працю, збереження та популяризацію історичної і культурної спадщини, зміцнення культурно-мистецьких зв’язків і дружби українського і грузинського народів, вагомий внесок у розвиток культури в місті та з нагоди 40-річчя відкриття музею. Мер міста також вручив пам’ятний адрес і почесні грамоти міської ради тим людям, які зробили особливий внесок у розвиток музею. Продовжила калейдоскоп відзнак начальник міського відділу культури Ганна Стукало, яка вручила колективу працівників музею грамоти обласного управління культури та міського відділу культури.

Про свої роки праці в музеї згадувала Людмила Розсоха, яка понад 22 роки працювала тут на посаді наукового працівника, а зараз обіймає посаду заступника директора з наукової роботи краєзнавчого музею. Вона згадувала про ті незабутні дні, коли в Миргород приїздили земляки видатного грузинського поета, коли проводилося свято вулиці Давида Гурамішвілі та ін. До речі, усі присутні привітали Людмилу Олександрівну із присвоєння їй почесного звання – заслуженого працівника культури. Директор краєзнавчого музею Андрій Фесенко, який свого часу протягом семи років був директором музею Гурамішвілі, побажав своїм колегам подальшого процвітання та передав до фондів музею книги (датовані ще 1949 роком), які достойно поповнять експозицію закладу.

Одна із прямих нащадків першого грузинського поселення на Миргородщині, що прибули сюди ще у ХVІІІ ст., Тетяна Адешелідзе розповіла учасникам свята про свій рід і своє життя, а також проникливо прочитала декілька власних віршів. Усіх присутніх зі святом вітав і голова мистецького об’єднання «Творчість» Анатолій Шкурко. Ансамбль «Світанок» дитячої музичної школи ім. А.П.Коломійця (художній керівник Світлана Коваленко) отримав ціле море аплодисментів за прекрасне виконання пісні. Свій інсценізований дарунок зробили і члени літературного клубу, що діє при музеєві. Незрівнянно бентежними моментами великого святкового дійства було покладання вінків та квітів до пам’ятника та до могили автора «Давитіані».

Того ж дня у Центрі естетичного виховання упродовж кількох годин дивував гостей своїм виступом – темпераментними танцями та мелодіями грузинський ансамбль «Іберіелі».

…Свято завершилося. Час відліковуватиме нові дати, нові події, нові імена. Але серед них завжди буде світити, зігрівати душу славне, тривожне, повне любові і краси ім’я великого поета – Давида Гурамішвілі.

Валентина ДЕНИСЕНКО