Фото Миргород :: mirgorod.com.ua

Історія курорту Миргород

Миргородський бювет. 1936 рік

Свою історію курорт Миргород розпочинає в 1912 році, як курорт, створений на місці мінерального джерела, що було відкрите місцевим лікарем І. А. Зубковським (1848-1933). Спочатку була обладнана тільки одна лікарня. Побудована в 1916-1919 році, вона складалася з водолікарні, їдальні-клубу та грязелікарні. Лікувалися тут, в основному, хворі ревматизмом і артритами (відкладенням солей). В 1927 році була пробурена друга свердловина, в 1937 - третя. У тридцяті роки були побудовані нові спальні корпуси.

В 1937 році на курорті вже приймали лікування більше 11.000 хворих. В 1939 році на курорті діяли сірководневі ванни, інгаляторій, грязелікарня, відділення лікувального масажу, рентгенівський кабінет, клінічна лабораторія. Під час Великої Вітчизняної війни курорт був практично зруйнований. В одному з його корпусів розміщався госпіталь для солдатів Вермахту. Із приходом радянської армії тут було розташовано госпіталь-санаторій на 300 місць. З 1947 року курорт починає спеціалізуватися на лікуванні захворювань нервової системи, а з 1953 - хвороб кишково-шлункового тракту. В 1960 році була уведена в дію четверта свердловина мінеральної води.

Протягом 60-х значно зросло число лікувальних і спальних корпусів, спеціалізованих кабінетів, лабораторій. В 1970-73 р. були побудовані літній кінотеатр, Палац культури, лікувальний пляж, спальний корпус санаторію "Березовий Гай". В 1976 – було закінчено будівництво санаторного комплексу "Миргород" на 500 місць і почало функціонувати перше в Україні спеціалізоване відділення для лікування хворих цукровим діабетом. 1983 рік ознаменувався введенням у дію санаторного комплексу "Полтава".

З 1991 до складу курорту входять санаторії "Хорол", "Березовий гай", "Полтава", "Миргород". У них можуть одночасно відпочивати й приймати лікування 3500 чоловік. На курорті є: поліклініка, бальнео-грязеводолікувальний комплекс, кабінети функціональної діагностики, клінічна, бактеріологічна й імунологічна лабораторія, обчислювальний центр, кабінети апаратної фізіотерапії, лікувальної фізкультури, масажні кабінети. Незважаючи на важкий стан в економіці країни, курорт МИРГОРОД зберіг свій лікувально-оздоровчий потенціал. В 1992 році курорт стає Миргородським відділенням АТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України "Укрпрофоздоровниця".

В 1998 - відкрито пам'ятник Івану Андрійовичу Зубковському та музей курорту Миргород. У цьому ж році була розроблена Миргородська програма лікування цукрового діабету (санаторій "Березовий гай") разом з іноземними фармацевтичними фірмами (Німеччина).

В 1999 році в санаторії "Березовий гай" була відкрита Українська базова школа лікування цукрового діабету. Зроблено доповідь на Міжнародному симпозіумі кардіологів у Кракові (Польща) про перші результати Миргородської програми лікування цукрового діабету.

З 2000 року курорт стає дочірнім підприємством ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця " - "Миргородкурорт" .