Лікувально-діагностична база санаторію ім. М. Гоголя

 • Last updated by on Mar 08, 2009       Print page [1]
 • Categories: N. Gogol's Sanatorium [2]

Головним лікувальним фактором є слабомінералізована хлоридно-натрієва субтермальна вода, яку отримують з глибини 714 метрів. Детальніше... [3]

Лікувальна база санаторію ім. М. Гоголя включає в себе:


 • Лікувально-оздоровче відділення
 • Лікувально-діагностичне відділення
 • Лікувально-оздоровче відділення :

  До складу лікувально-оздоровчого відділення входять: зали кінезотерапії (лікувальної фізкультури), ігровий; тренажерний; механотерапії; тенісний, білярдний; плавальний басейн;; саунний комплекс; літні спортивні площадки; корти; човнова станція; пляж.

  Основними формами кінезотерапії, які використовуються в санаторії є: ранкова гігієнічна гімнастика, заняття лікувальної гімнастики, фізичні процедури у воді, прогулянки, оздоровчий біг, рухливі і спортивні ігри, дозована хода.

  Ранкова гігієнічна гімнастика із відпочиваючими проводиться на протязі 15-20 хвилин індивідуально або по групах. Комплекс складається щодня, вправи спрямовані на роботу основних груп м'язів і суглобів. У залі кінезотерапії інструктора проводять заняття по лікувальній гімнастиці з використанням дозованого фізичного навантаження. Методи кінезотерапії включають: метод корекції, дозовану ходу, механотерапію.

  Механотерапія - дозовані фізичні вправи на спеціальних апаратах фірми Кетлер
  МеханотерапияМеханотерапія - дозовані фізичні вправи на спеціальних апаратах фірми Кетлер

  З метою усунення дефектів опорно-рухової системи (хребта, грудної клітки і стіп) застосовується метод корекції. Для зміцнення м'язового корсета хребта, м'язів спини використовується коригуюча гімнастика. Для відновлення рухливості в суглобах, полегшення рухів, зміцнення м'язів, підвищення загальної працездатності використовується механотерапія, тобто дозовані фізичні вправи на спеціальних апаратах фірми "Кетлер":

 • велосипеди, бігова доріжка, экспандер для відновлення і розробки функцій суглобів і м'язів;
 • кола грація, похилі площини, опорні ролики для рівноваги тіла, координації рухів;
 • гантелі різної маси, стійки, штанги, тренажери плавця, тренажери на групу м'язів живота і т.п.
 • спортивному залі проводяться ігрові види: баскетбол, волейбол, міні - футбол, теніс. Тенісний зал оснащений столами фірми "Кетлер".

  Плавальний басейн
  Плавальний басейн

  У плавальному басейні 25х12 м. застосовуються фізичні вправи у воді: вільне плавання, плавання із застосуванням пенопластових дощок, кіл, імітація спортивних стилів (кроль, брас), ігри у воді з предметами. У басейні інструктори навчають дозованому плаванню з виконанням спеціальних вправ, навчають плаванню дітей. Плавання в басейні призначається при різних захворюваннях, лікувальний ефект базується на гідростатичному впливі водяного середовища на організм людини, впливі температурного фактора. Фізичне навантаження у воді нормалізує роботу серцево-судинної системи, створює почуття стабільності, забезпечує психотерапевтичний вплив на організм

  Сауна в санаторії ім. ГоголяСауна в санаторії ім. Гоголя

  До складу саунного комплексу входять: сухоповітряна лазня (сауна) - сполучення лікувального впливу на організм сухого гарячого повітря (з вологістю 5-30%) та теплового випромінювання розпечених каменів. Температура повітря в складає 110-115°С.

  Парова лазня - сполучення лікувального впливу на організм гарячого повітря високої вологості 90%-100% і холодної води, із застосуванням віників. Температура повітря складає 45-60°С.

  У вільний від процедур час відпочиваючі відвідують більярдні зали, ігровий зал (шахи, шашки).

  У літню пору працюють тенісні корти, волейбольні площадки, човнова станція (водяні велосипеди, човни, водяні мотоцикли фірми "Кавасакі").

  Пляжна зона обладнана всім необхідним для прийняття сонячних ванн на берегу річки Хорол. Розроблені маршрути для оздоровчого бігу, лікувальної ходи.

  У зимовий час проводиться дозована хода на ковзанах і лижах.

  Лікувально-діагностичне відділення

  Робота працівників будь-якої сфери зв'язана з величезною нервовою напругою, перепадами температур, шумом, вібрацією різної інтенсивності. Одним з методів, спрямованих на ослаблення впливу цих несприятливих факторів, є санаторно-курортне лікування. Кліматичні умови центральної України з теплим літом і м'якою зимою допомагає не тільки попередити подальше прогресування захворювання, але й у порівняно короткий термін відновити нормальний функціональний стан організму.

  У здравниці діє сучасний лікувально-діагностичний комплекс, де є все необхідне для ретельних досліджень і кваліфікованого лікування.

  Усі лікувальні процедури призначають після попереднього обстеження в діагностичних кабінетах санаторію, що включає в себе сучасну лабораторію, кабінети ендоскопії, рентгендіагностики, ультразвуко- вого дослідження, термографії, функціональної діагнос- тики, радіодіагностики.

  Ендоскопічне дослідження в санаторії ім. М. Гоголя
  Ендоскопічне дослідження в санаторії ім. М. Гоголя

  У ендоскопічному кабінеті проводиться езофагоскопія, гастроскопія, дуоденоскопія, колоноскопія, ректороманоскопія, Планове ендоскопічне обстеження застосовується для уточнення характеру патологічного процесу, при підозрі чи встановленого за допомогою інших методів клінічного обстеження, і одержання матеріалу для морфологічного дослідження.

  Висока пропускна здатність, можливість проведення багаторазових досліджень, безпека ультразвукової діагностики й у зв'язку з цим відсутність яких-небудь протипоказань сприяли тому, що ультрасонографія одержала широке поширення в здравниці. Кабінет ультразвукової діагностики обладнаний апаратом АЛОКА SSD 1400. Її методи дозволяють одержати важливу діагностичну інформацію про стан різних органів, зокрема печінки, підшлункової залози, селезінки, нирок, сечового міхура, передміхурової залози, наднирників, щитовидної залози й ін.

  Термографія - спосіб реєстрації інфрачервоного випромінювання від поверхні тіла людини, використовується з метою діагностики різних захворювань і патологічних станів. Показанням до термографії є патологічні стани, що змінюють розподіл температур на поверхні досліджуваного органа чи області тіла. Протипоказань до цього методу немає, дослідження можна повторювати багаторазово.

  Один з найбільш точних способів функціонального дослідження шлунка - рН-метрія - визначення концентрації вільних водневих іонів у стінки шлунка. Внутришлункова рН-метрія проводиться тим пацієнтам, у патогенезі захворювання яких стан кислотної функції шлунка має істотне значення.

  У загальний комплекс обстежень при необхідності додається рентгенодіагностика з комп'ютерною обробкою рентгенологічних даних.

  Радіодіагностика за допомогою аппарату Скриннер-3М в санаторії ім. ГоголяРадіодіагностика за допомогою аппарату Скриннер-3М в санаторії ім. Гоголя

  Визначення наявності радіонуклідів в організмі людини проводиться в кабінеті радіодіагностики за допомогою апарата "Скриннер-3 м" з комп'ютерною обробкою даних і розробкою схеми їхнього виведення.

  Наявність і ступінь функціональних розладів визначається за допомогою методик функціональної діагностики:

  електро- кардіографічне дослідження з застосуванням медикаментозних проб і фізичних навантажень, фонокардіографічне дослідження діяльності серця, реоенцефалографія судин головного мозку, реовазографія верхніх і нижніх кінцівок, судин внутрішніх органів з комп'ютерною обробкою даних.

  Значну допомогу в проведенні діагностики, у тому числі диференціальної, надає клініко-біохімічна і бактеріологічна лабораторія. У ній проводиться комплекс клінічних, біохімічних і бактеріологічних досліджень, необхідних для визначення захворювань шлунково-кишкового тракту і супутньої патології.

  В даний час ведуться пошуки по удосконалюванню діагностичної і лікувальної допомоги відпочиваючим.

  Після огляду хворого лікар складає план лікування, призначає мінеральну воду, водолікування, дієту, кліматолікування, фізіотерапію, лікувальну фізкультуру, масаж і відповідний режим відпочинку.

  Головним лікувальним фактором здравниці є слабо мінералізована хлоридно-натрієва субтермальна (21,2 °С) мінеральна вода.

  Мінеральну воду призначають у залежності від основного захворювання, його стадії і фази, супутньої патології, загального стану й індивідуальних особливостей організму. Для відпочиваючих обладнаний бювет для дозованої видачі мінеральної води.

  Лікувальні мінеральні ванни в санаторії ім. ГоголяЛікувальні мінеральні ванни в санаторії ім. Гоголя

  Накопичений досвід дозволив медикам здравниці розробити й обґрунтувати деякі методики лікування мінеральними ваннами. У залежності від віку хворого, стану його організму, основного і супутнього захворювань мінеральні ванни призначаються у виді загальних ванн, напівванн, перлинних, трав'яних ванн, а також підводного душу-масажу. Вони нормалізують функціональний стан центральної нервової системи, сприятливо впливають на ендокринну систему і перерозподіл крові, поліпшують обмін речовин, відновлюють порушені функції організму.

  Для профілактики ряду захворювань і загартовування організму призначають водяні процедури з використанням прісної води, зокрема душі. Душі Шарко, шотландський, дощовий і циркулярний застосовуються при функціональних захворюваннях центральної нервової системи, висхідний - при геморої, простатиті, полової слабості. Ці процедури викликають відчуття тепла, свіжості, бадьорості, поліпшують апетит, сон і загальний стан.

  Другим по значимості лікувальним фактором є дієтичне харчування. По енергетичній цінності денний раціон розподіляють у такий спосіб: на сніданок - 30-35 відсотків, на обід - 40-45, на вечерю - 15-20 і перед сном - кефір. Найбільше раціонально приймати їжу 4-5 разів у день. У залежності від основного захворювання призначаються дієти 1, 2, 3, 5, 9, 15 і їхні варіанти, рекомендовані Інститутом харчування АМН України. Їжу для відпочиваючих у здравниці готують кваліфіковані кухарі, вона відрізняється розмаїтістю блюд і високих смакових якостей. Їдальня на 400 місць обладнана відповідно до досягнень сучасної естетики.

  У комплекс лікувальних заходів входить кліматотерапія. Систематичне дозоване використання кліма- тичних факторів загартовує організм, підвищує його стійкість до простудних захворювань, поліпшує функціональний стан нервової, серцево-судинної і травної систем, дихального апарату, системи крово- обігу, поліпшує сон, апетит. У здравниці кліматолікування використовують у виді аеротерапії, повітряних і сонячних ванн, купання в річці.

  Мальовничі околиці Миргороду, багатий листяно-хвойний ліс, аромат зелених лугів, що цвітуть садів, і вікових лип, тінисті парки і гаї на березі Хоролу - важливі фактори, що допомагають багатьом хворим повернути втрачену бадьорість, гарний настрій, працездатність.

  Успішно використовується лікування травами при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і супутньої патології на основі лікарської сировини з екологічно чистих районів Полтавської області. У хворих поліпшується апетит, нормалізується робота кишечника, знижується зміст цукру в крові, зменшується сухість у роті, спрага.

  У лікувальній практиці широко застосовуються інгаляції мінеральною водою, лікарськими травами, масляні інгаляції.

  Крім питного лікування миргородська мінеральна вода призначається для промивань і зрошення при лікуванні захворювань кишечника. Призначення і проведення курсу кишкових процедур можливо тільки після попереднього ректороманоскопічного дослідження.

  Поряд із природними цілющими факторами в комплексі лікування захворювань органів травлення в санаторії застосовується апаратна фізіотерапія. Серед методів електролікування найбільше широко використовуються гальванізація і електрофорез. Для нормалізації кислотної та секреторної функцій шлунка призначаються солюкс, індуктотермія, ультразвук, УВЧ-терапія, лікування за допомогою магнітних полів. При захворюваннях органів травлення з болючим синдромом широко застосовуються діодінамічні і сінусоїдально-модульовані струми, електросон.

  Голкотерапія, вплив на зони акупунктури лазерним променем (біоенерготерапія), температурними факторами (припікання), металлотерапія - такі методи в арсеналі лікаря - рефлексотерапевта. Сеанси рефлексотерапії, цілеспрямована психотерапевтична дія музики та мовного впливу потенціюється через стерео динаміки, що створює сприятливий емоційний фон і підсилює м'язову релаксацію.

  Широко використовуються парафіно-озокеритові аплікації. Володі- ючи дуже низькою теплопровідністю і великою теплоудержуючою здатністю, а також могутньою біологічною і хімічною дією, озокерит і парафін роблять протизапальну і болезаспокійливу дію, сприяють розсмоктуванню патологічно зміненої тканини. Підсилюючи крово- і лімфообіг , вони викликають помітні позитивні зміни в організмі, особливо в судинній і нервово-гуморальній системах, обміні речовин.

  У комплексному лікуванні захворювань шлунково - кишкового тракту, опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи застосовується масаж. Він відновлює силу стомлених м'язів, підвищує працездатність, поліпшує самопочуття, зменшує болі і скутість, викликає бадьорість. З огляду на сприятливий вплив масажу на організм, його болезаспокійливу і тонізуючу дію, хворим рекомендують опанувати елементарними прийомами самомасажу і у сполученні з лікувальною фізкультурою застосовувати його в домашніх умовах.

  Для лікування гінекологічних захворювань використовується зрошення мінеральною водою, ванночки з медикаментозними препаратами і лікарськими травами, тампони з лікарськими препаратами.

  У лікувально-діагностичному відділенні є стоматологічний блок: кабінет терапевтичної стоматології і зубопротезування. Кабінети забезпечені сучасними стоматологічними установками імпортного виробництва. Усі роботи лікування і зубопротезування проводяться з використанням імпортних полімерних матеріалів високої якості.

  Links
  1. http://mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=display&pageid=40&theme=printer
  2. http://mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=view&prop=Main&cat=10008
  3. http://mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=display&pageid=17
  4. http://mirgorod.com.ua/index.php?module=Pages&func=display&pageid=40&theme=printer