Фото Миргород :: mirgorod.com.ua

Історія Миргороду

  • Last updated by on Feb 26, 2014       Print page
  • Categories: History

Територія теперішнього Миргороду входила до складу Київської Русі. Великий Князь Володимир у XI столітті, закріплюючи східні кордони держави, розпочав будівництво охоронних пунктів. Ворогуючі сторони у цей час зустрічалися в таких пунктах для вирішення торгівельних питань мирним шляхом. Тому і назвали населений пункт Мир-городком.

Уперше Миргород згадується у літописах з 1575 года, коли польським королем Стефаном Баторієм було надано статус полкового містечка. Інші джерела вперше згадують про місто в 1530 г., коли місту була присвоєно магдебургське право і герб: на голубому полі щиту у верхній частині золотой хрест, у нижній - срібна восьмикутна зірка, які разом символізували перемогу християн над мусульманами. З 1648 р. - полкове місто.

У місті розвивалися ремесла та промисли. Воно було вагомим центром із виготовлення селітри і пороху. У 1650 році в Миргороді Богдан Хмельницький вів перемови із російськими послами про возз'єднання України та Росії, хоча тепер про це чомусь не говорять. Але що було, те було. 9 березня 1802 року Миргород став повітовим містом Полтавської губернії. Герб міста було затверджено у 1857 році.

До Жовтневого перевороту чи, якщо хочете, революції 1917 року місто було відомим лише завдяки своїй напрочуд дивовижній калюжі, яку живописно оспівав великий М.В. Гоголь. Але саме вода і принесла справжню славу теперішньому Миргороду.

:: історія Миргороду до XVIII ст. ::
:: Миргород у XVIII - поч. ХХ ст. ::
:: Німецька окупація Миргороду 1941-43 рр. ::